Öğrenci Değişim Programları

Erasmus

Kimya Bölümü 2007 yılından beri LLP/Erasmus Değişim Programlarına aktif olarak katılmaktadır. Şu ana kadar bölümümüzden 13 öğrenci bu değişim programından faydalanarak yurt dışına gitmiştir. Bu programlara başvurular yılda bir kez şubat ayında yapılmakta, başvuru takvimi ve prosedürü M.Ü. LLP/Erasmus Birimi web sayfasında ilan edilmektedir. Yalnızca ikili anlaşmamızın bulunduğu üniversitelere gitmek için başvuru yapılabilir. Başvuran bütün öğrenciler M.Ü. LLP/Erasmus Birimi'nin düzenlediği yabancı dil sınavına girerler. 
Başvurular, not ortalaması ve yabancı dil sınav puanları esas alınarak değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonucunda mevcut ikili anlaşma kontenjanlarından yararlanmaya hak kazanan öğrenciler ancak bir sonraki eğitim öğretim yılında yurt dışında öğrenim görebilirler. Bu nedenle, ilgilenen öğrencilerimizin bu konu ile ilgili duyuruları takip etmeleri ve başvuru tarihini kaçırmamaları gerekmektedir.

Kimya Bölümü'nün mevcut ikili anlaşmaları/kontenjanları ve giden/gelen öğrenci bilgileri aşağıda listelenmiştir.

Erasmus Programı ve başvuru koşulları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen öğrenciler M.Ü. LLP/Erasmus Birimi'nin web sayfasını  (http://erasmus.marmara.edu.tr/) inceleyebilir, buradaki "Erasmus Uygulama El Kitabı" dökümanını indirerek okuyabilirler.

COĞRAFYA BÖLÜMÜ ERASMUS İKİLİ ANLAŞMALAR LİSTESİ     

ÜNİVERSİTE

ÜLKE

ÖĞRENCİ SAYISI

SÜRE

DİL

UNIVERSITAET BREMEN

ALMANYA       

1(L,YL,D)

1 YIL

İNG


Bu sayfa Geography tarafından en son 16.10.2019 17:24:33 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM