Yandal

Yandal programları lisans öğrenimini başarıyla yürütmekte olan bir öğrencinin, aynı zamanda ikinci bir lisans programında bilgilenmek üzere sınırlı öğrenim görmesini sağlayan sertifika amaçlı eğitim-öğretim programıdır. Yandal programları farklı Birimlerdeki lisans programları arasında yürütülebildiği gibi, aynı Birimlerdeki lisans programları arasında da yürütülebilir.

Başvuru Yeri ve Süreci:

Öğrenci, yandal programına, anadal lisans programının en erken üçüncü, en geç altıncı yarıyılın başında başvurabilir. Yandal programı başvurularını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı yürütür.

Değerlendirme Süreci:

Yandal programına, başvurduğu yarıyıla kadar aldığı lisans programındaki tüm kredili dersleri başarıyla tamamlamış olan öğrenciler başvurabilir(üst yarıyıllardan alınmış olan derslerde başarı şartı aranmaz). Öğrencinin başvuru sırasında anadal programındaki genel not ortalamasının en az 2,75 olması gerekir.

Sonuçlandırma ve Bildirim:

Başvuru kriterleri yandal programına uygun olan ve başvuruları fakülte yönetim kurulu tarafından onaylanan öğrencilere programa kabul edildikleri üniversitemiz web sayfasının duyurular kısmından www.marmara.edu.tr duyurulur. 

 

Takvim: http://takvim.marmara.edu.tr/ 

 

İlgili Mevzuat:

Marmara Üniversitesi Çift Anadal Programı ve Yandal Programı Yönergesi

 

Yandal Müfredatı için TIKLAYINIZ


Bu sayfa Geography tarafından en son 16.10.2019 17:26:57 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM